Skip to content

Kutse veebiseminarile: Andmekogumise automatiseerimise (IoT) ning sensortehnoloogia rakendused, lahendused ja monitoorimine tööstusettevõtetes

Kuidas automatiseerida andmekogumist tööstuses ning millised on sensortehnoloogiate kasutusvõimalused ja erinevad lahendused tööstuse näidetel – on käsitluses TalTech’i inseneriteaduskonna tööstusmehhaanikainstituudi poolt korraldatavas veebiseminaril. Ülevaatlikule ning praktiliste rakendusnäidete ja kogemuslugudega veebiseminarile on oodatud kõik huvilised tööstusettevõtetest.


Veebiseminaril osalemine arvestatakse vähese tähtsusega abina (VTA) 200€ ulatuses osaleja kohta. Ühest ettevõtte kohta on lubatud kuni 2 osalejat.

SIHTGRUPP
Osalema on oodatud väikese ja keskmise suurusega töötleva tööstuse (EMTAK C) ja tootmisettevõtted.

Veebiseminar on suunatud tööstusettevõtete töötajatele, kes soovivad tutvuda tootmise tarkade süsteemidega, kaasaegsete lahenduste ning sensortehnoloogial põhinevate lahenduste ja nende rakendamise näidetega (tööstusjuhid, insenerid, töödejuhatajad, automaatikud, mehhatroonikud, tehnikud ja lukksepad, tööstusoperaatorid, toodete valmistajad, laotööline, elektrikud, IT-spetsialistid jne).


EESMÄRK
Veebiseminari eesmärk on tutvustada asjade interneti (IoT) rakendusi tööstusele sidustatuna sensorandmete kogumise, analüüsi ja monitoorimisega. Tutvustada kaasaegseid kasutusvõimalusi tööstuse protsesside automatiseerimisel lähtuvalt tarkadest süsteemidest ning tutvustada tehisintellekti rakenduse võimalusi.



TEEMAD
– Mis on IoT (ing k) ehk asjade internet ning kuidas see rakendub tööstuses
– Kaasaegsed sensorandmete kasutusvõimalused tööstuse automatiseerimises
– IoT lahendused poolautomatiseeritud protsessidele
– Praktilised lahenduse näited sidustatuna sensorandmete kasutuse ja rakendusvõimalustega (Alise Technic, Kulinaaria, jt)
– Tehisintellekti rakendamise võimalused IoT süsteemides
– Tehnoloogia tulevik, tuleviku võimalused ja nõrgad kohad


Veebinari viivad läbi erialaeksperdid TalTech’i tööstusmehhaanika instituudist.


➠ Veebinaril läbijad saavad Tallinna Tehnikaülikooli täiendkoolituse tunnistuse.


Veebinarile registreerumise tähtaeg on 22.aprill 2023


LISAINFO

Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 58150477 või koolitused@aire-edih.eu


AIRE teenuste väravaks on ettevõtte digiküpsuse hindamise (DMA) nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. Esmakordselt AIRE koolitusele registreerumisega saab ettevõte IMECC OÜ’lt DMA nõustamisteenuse vähese tähtsusega abi arvestuses. Loe täpsemalt SIIT. Peale koolitusele registreerumist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

AJAKAVA (Täiendamisel)

10:00 – 10:15 Sissejuhatus
10:15 – 11:00 Ülevaade asjade internetist (IoT); kasutusvõimalused; mis tüüpi andmeid saab koguda ja mida nende andmetega teha saab; erinevad lahenduste näited
11:05 – 11:45 Tehnoloogia tulevik ja nõrgad kohad; sidusus AI rakenduste võimalustega
11:45 – 12:00 Paus
12:00 – 13:00 – Praktilised näited ja tööstusettevõtete kogemuslood (AI-põhiste rakendusega projektid)
13:00 – 13:05 – Kokkuvõte veebinarist




KOOLITAJAD (Täiendamisel)

Tõnis Raamets Tõnisel on üle 20 aasta töökogemust autonduse ja toomisvaldkonnas. Ta on pikalt osalenud Eesti Masinatööstuse Liidu juhtimises ja arendamises ning on tuttav lisaks hulgale tootearendus- ja tootmisprojektidele ka tootmisettevõtete igapäevaste probleemidega. Hetkel töötab Tõnis Tallinna Tehnikaülikoolis doktorant-nooremteaduri ametikohal ja tema peamiseks uurimusvaldkonnaks on digitaalsete optimeerimise ja juhtimismudelite väljatöötamine ning juurutamine tootmisprotsessides. Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE ridadesse kuulub Tõnis 2022 aasta algusest.

Karl-Robert Läll TalTech’i tööstusmehhaanika instituut.



_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


MÄRKUSED


• AIRE teenuste väravaks on ettevõtte digiküpsuse hindamise nõustamisteenus, mis viiakse läbi koolituse jooksul ja järel. Teenuse tutvustus SIIN.
• Veebiseminari toimumiseks on minimaalne osavõtjate arv 15.
• Ühest ettevõttest saab osaleda kuni 2 inimest.
• Veebiseminaril osalemine on tasuta sihtgrupi ettevõtetele, kellel on vaba vähese tähtsusega abi (VTA) jääki (piirmäär on 200 000 eurot ettevõtja kohta kolme majandusaasta jooksul).
• Veebiseminaril osalemisel antakse ettevõttele riigi poolt vähese tähtsusega abi 200€ ulatuses, osaleja kohta.
Veebiseminarile registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis ei kuulu tagastamisele osaleja koolitusel mitteosalemisel (kuni 10 tööpäeva enne algust) või katkestamisel.
• Soovi korral on võimalik veebiseminaril osaleda ka arve alusel (sh suurettevõtete töötajad).


Tutvuge pidevalt täieneva AIRE koolituskavaga SIIN.


Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) rahastab Digitaalse Euroopa Programmi Euroopa Digitaalse Innovatsiooni Keskuste alamprogramm ja Majandus- ja Kommunikatisooniministeerium (Projekti nr: 101083677).