Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
KOOLITUS: Robotsüsteemid, masinnägemine, 3D printimine – kaasaegsed automatiseerimise tehnoloogiad ja lahendused (ABB)
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE koostöös ABB-ga kutsub osalema ühepäevasel praktilisel koolitusel, kus tutvustatakse automatiseerimises üha levinumate tehnoloogiate (robotsüsteemid, masinnägemine, 3D printimine) rakendusvõimalusi ja praktilisi lahendusi tööstuses. Koolitus on praktiline ja annab ülevaate turul olevatest robotitest, uutest trendidest ning näidetega illustreeritud masinnägemise võimalustest. Praktiliste harjutuste kaudu õpivad osalejad kasutama ABB RobotStudio tarkvara lihtsa robotsüsteemi kokkupanekul ning tutvuvad koostööroboti masinnägemissüsteemi ja 3D printimise võimalustega. Koolituspäeva lõpetab ettevõtte praktiline kogemuslugu esimese roboti rakendamisest kvaliteedikontrollis. Koolitust viivad läbi ABB ja TalTech’i erialaeksperdid.
Osa koolitusest toimub inglise keeles.
📅 Toimumisaeg: neljapäev, 18. jaanuar 2024
⏰ Kellaeg: 9:00-16:45
📍 Toimumiskoht: Tallinna Tehnikaülikool (Ehitajate tee 5, Tallinn)
Koolituse eesmärk on pakkuda osalejatele praktilisi teadmisi kaasaegsete automatiseerimise tehnoloogiate kasutamisest ABB RobotStudio ja B&R Industrial Automation näol. Koolituse käigus tutvustatakse uusi trende ja arengusuundi tööstusautomaatikas ning antakse ülevaade masinnägemise rakendamise võimalustest. Praktiliste harjutuste kaudu õpivad osalejad kasutama ABB RobotStudio tarkvara lihtsa robotsüsteemi kokkupanekul ning tutvuvad koostööroboti masinnägemissüsteemi ja 3D printimise võimalustega.
Koolitus on sissejuhatav ja sobilik kõigile huvilistele tööstusettevõtetest.
TEEMAD
➠ Ülevaade turul olevatest ABB robotitest ja uutest trendidest
➠ Masinnägemise võimalused ja näited (B&R Industrial Automation)
➠ Robotsüsteemi kokkupanek ja programmeerimine ABB RobotStudio tarkvaraga
➠ Coboti rakendamine vision masinnägemissüsteemiga
➠ 3D printimise PowerPack kasutamine RobotStudios
➠ Ettevõtte praktiline kogemuslugu koostööroboti rakendamisest kvaliteedikontrollis
PÄEVAKAVA
TalTech, inseneriteaduskond, ruum U05B-208
9:00 – 9:45 Sissejuhatus, ülevaade turul olevatest robotitest (koos näidetega) ning uutest trendidest ja arengusuunad (inglise k)
9:45 – 10:30 Masinnägemise võimalused ja näited, B&R Industrial Automation (inglise k)
10:30 – 10:45 Kohvipaus
10:45 – 12:15 Praktika, ABB RobotiStudio, lihtsa robotsüsteemi kokkupanek ja programmeerimine (eesti k)
12:15 – 13:15 Lõuna
13:15 – 16:15 – Praktika Coboti rakendamine vision masinnägemissüsteemiga (inglise k), paus, 3D printimise PowerPack kasutus RobotStudios (eesti k)
16:15 – 16:45 Ettevõtte praktiline kogemuslugu (eesti k)
16:45 – 16:50 – AIRE finantseerimise nõustamisteenuse tutvustus – võimalused lisarahastuse kaasamiseks ettevõtte digitaliseerimise ja automatiseerimise projektide teostamiseks (Reet Pärgmäe)
➠ Koolituse läbimisel saavad lõpetajad TalTech’i täiendkoolituse tunnistuse.
➠ Koolitusele registreerumise tähtaeg on 17.jaanuar 2024. Kohtade arv on piiratud.
Koolitusel osalemine registreeritakse ettevõttele riigiabina. Osalemist käsitletakse ettevõtele vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga osaleja kohta. Vaba riigiabi jääki ettevõtte kohta saate vaadata siit.
Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris.
AIRE teenustes jätkamisel on oluline sihtgrupi ettevõttel läbida digiküpsuse hindamise nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. Esmakordselt või kui eelmisest digiküpsuse hindamisest on möödas üle 1 aasta, saab AIRE sihtgrupi ettevõte koolitusele registreerumisega IMECC OÜ’lt digiküpsuse hindamise nõustamisteenusega vähese tähtsusega abi 600€ ulatuses. Pärast koolituse läbimist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.
KOOLITAJAD
Linas Žukauskas – ABB robootika ja automaatika baltikumi juht
Vadmis Šceglovs – ABB tööstusautomaatika ekspert
Margus Müür on tööstusautomaatika lektor Tallinna Tehnikaülikoolis. Alates 2006 aastast on ta korraldanud praktikume ja loenguid tööstusrobotite (Mitsubishi, ABB, KUKA, YASKAWA, jne) rakendamise (palatiseerimine, koost, masinate teenindus, jne) ja programmeerimise kohta.
Martinš Sarkans on automatiseerimise valdkonna lektor Tallinna Tehnikaülikoolis. Tal on laialdased kogemused tööstusrobotite juurutamisega keevituse valdkonnas erinevates Eesti tööstusettevõtetes. Robotite kompetentsid (ABB, Yaskawa, Fanuc, Kuka).