Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
AIRE klubi #27
TERE TULEMAST EESTI TÖÖTLEVA TÖÖSTUSE INNOVATSIOONI ESIOTSA!
AIRE koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudiga kutsub kõiki huvilisi 12. juunil küberinnovatsiooni konverentsile “Küberinnovatsioon Tartu 2024” ja õhtusele AIRE klubiüritusele “AIRE klubi #27”. Konverentsipäev kestab 8.45-17.20 ja õhtut sisustab AIRE klubi. Õhtune klubiüritus on avalik ja tasuta, võrgustuma on oodatud ka kõik, kes on konverentsile pileti soetanud.
Konverents ja klubi on pühendatud tipptasemel tehnoloogiate, innovatsiooni ja turvalise kübermaailma vaheliste sildade loomisele. Selleaastased peamised teemad on küberkaitse ja -turvalisus ning tehnoloogiline areng. AIRE klubi ja küberinnovatsioonikonverents muudavad 12. juuni päevaks, kus tööstussektor ja infotehnoloogiavaldkond saavad suurepärase võimaluse luua uusi koostöösuhteid, leida potentsiaalseid partnereid ja saada inspiratsiooni teiste kogemuslugudest. AIRE klubid toovad kokku tootmisettevõtted, ülikoolide teadlased ning teised huvilised, et jagada kogemusi ja ideid ning leida uusi koostöövõimalusi.
Lisa konverents ja AIRE klubi oma kalendrisse ning ole osa muutuste teekonnast. Teie kohalolek pole mitte ainult teretulnud, vaid hädavajalik Eesti tööstuse tipptasemel tuleviku kujundamisel.
AIRE klubis osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.
AJAKAVA
17.45 kogunemine ja avasõnad
17.50 – 18.45 ettekanded
18.45 meelelahutuslik viktoriin
19.45 vaba vestlusring
ESINEJAD
Foxway
Kuidas tagada uute tootmistehnoloogiate jaoks vajalik infrastruktuur selliselt, et see oleks võimeline toetama uusi tehnoloogiad, olla skaleeritav uute lahenduste hilisemaks rakendamiseks. Ühe väga olulise komponendina peab loodav lahendus olema ka üles seatud selliselt, et see oleks aktsepteeritav ja skaleeritav ka küberturvalisuse vaatest.
Mihkel Laur, Enterprise IT juht. Mihkli ülesanne on tagada üle Foxway grupi kõikide tasandite IT kasutajatugi, füüsilise ja pilve infrastruktuuri haldus, küberturbe lahenduste rakendamine ja edasiarendamine. Karjääri jooksul on Mihkel tegelenud nii militaar- kui tsiviilvaldkondades, keskendudes peamiselt infrastruktuuri, kasutajatoe ja küberturbe vaatele.
Kristjan Türk, tehnoloogia- ja arendusjuht. Kristjani ülesanne on leida, arendada ja implementeerida nii uusi tootmistehnoloogiaid eesmärgiga suurendada ettevõtte ressursitõhusust kui ka uusi seadmete remondi tehnoloogiaid. Karjääri jooksul on Kristjan tegelenud eelkõige tööstusliinide projekteerimise ja arendamisega.
Fujitsu Estonia
Kiire tehnoloogiline areng ja tööstusautomaatika kasvav kasutamine on toonud kaasa vajaduse tagada OT turvalisus kriitiliste füüsiliste süsteemide ja protsesside kaitsmisele, mis juhivad tootmist, energiavarustust, transpordi- ja tervishoiusüsteeme.
Lauri Lindman, müügijuht. Lauri valdkondadeks on tarkvaralahendused, mille hulka kuuluvad küberturve, erinevad majandustarkvarad, automatiseerimine, robotiseerimine ja tarkvaraarendus. Põhilisteks koostööpartneriteks Eestis on tööstusettevõtted ja avalik sektor.
Riigi Infosüsteemi Amet
RIA täidab Euroopa küberturvalisuse kompetentsikeskuste võrgustiku Eesti riikliku koordinatsioonikeskuse (NCC-EE) rolli, edendades Eesti ja Euroopa küberturvalisuse tööstuse, tehnoloogia ja teaduse arengut. NCC-EE levitab Eesti küberturvalisuse valdkonna teadus- ja arendustegevusest saadud teadmust nii Eestis kui ka koordinatsioonikeskuste võrgustiku vahendusel mujal Euroopas.
Hendrik Pillmann, teaduse ja arenduse koordineerimisosakond, ekspert-koordinaator. Hendriku ülesanne on tegeleda RIA teadus- ja arendusprojektidega, mis keskenduvad tulevikutehnoloogiate (näiteks tehisintellekt, masinõpe, automatiseeritud süsteemid). küberturvalisusele.
Tutvu ka AIRE teiste tulevaste klubiüritustega meie kodulehel.
Täiendavate küsimuste korral kirjuta Mari-Anne Suurperele (mari-anne.suurpere@ut.ee).