Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Ettevõtete konkurentsivõime tõstmine läbi digitaliseerimise ja robotiseerimise
Kutsume teid osalema seminaril, kus räägime ettevõtete vajadustest konkurentsivõime ja suutlikkuse tugevdamiseks ning tutvustame neile võimalikult täpselt suunatud lahendusi ja teenuseid nii AIRE enda partnerite teenuste porftellist kui AIRE koostööpartneritelt. Seminari viib läbi IMECC OÜ koostöös Viljandimaa Arenduskeskusega.
SIHTGRUPP: Oodatud on väikese- ja keskmise suurusega töötleva tööstuse ettevõtted (EMTAK C) või tootmine ning suurettevõtetest osalejatele üksikud kohad.
Kursus on suunatud tööstusettevõtete töötajatele, kes soovivad tutvuda tootmise digitaliseerimise võimalustega ning saada teadmisi ettevõtte arendamise ja konkurentsivõime tõstmise võimalustest. Ametialadel: tööstusettevõtete juhid, tootmisjuhid, arendusjuhid jms.
Koolitust viivad läbi: IMECC, Jüri Riives ja Tõnu Lelumees
Külalisesinejad:
Hanna Jõgi, PersonaliDisain OÜ tegevjuht, konsultant ja coach
Marko Kokla, Virtuaalettevõte OÜ, tootmis- ja digikonsultant
Tauri Sinilaan, EASi ja KredExi ühendasutus, innovatsiooniosakond, digitaliseerimise teemajuht
KURSUSE EESMÄRK:
Omandada teadmised ettevõtte konkurentsivõime ja suutlikkuse tugevdamisest läbi digitaliseerimise, ning saada teadmisi, kuidas planeerida vajaduspõhiseid arendustegevusi.
TEEMAD:
- Targad tehnoloogiad ja nende otstarbeka kasutamise võimalused
- Ettevõtte digiküpsuse analüüsi tutvustus ja läbiviimine
- Tagasiside andmine ettevõtete digiküpsuse hindamise tulemustele ja esmaste lahendusvariantide väljapakkumine
- AIRE partnerite teenuste portfelli ja koostööpartnerite teenuste tutvustamine
Koolituse edukal läbimisel saavad õppurid teadmised:
- Ettevõtte konkurentsivõime alused
- Digiküpsuse hindamine
- Ettevõtte arendusvõimalused läbi robotiseerimise ja digitaliseerimise
➠ Koolituse täismahus läbijad saavad IMECC OÜ koolituse läbimise tõendi.
Koolitusele registreerumise tähtaeg on 30. oktoober 2023.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil Jüri Riives, 5010107 (sisulised küsimused) või Kaia Lõun kaia.loun@imecc.ee (korralduslikud küsimused) või koolitused@aire-edih.eu
AJAKAVA
1.päev – 31.oktoober 2023 , 8 akad. h
10.00 – 10.15 Sissejuhatus
10.15 – 11.30 Tulevikutrendid tootmises ja kuidas nendega toime tulla – IMECC OÜ, Jüri Riives ja Tõnu Lelumees
11.30 – 11.45 Kohvipaus
11.45 – 13.15 Personali arenduse väljakutsed ja võimalused ettevõttes – Hanna Jõgi, PersonaliDisain OÜ
13.15 – 14.00 Lõuna
14.00 – 15.00 Digilahenduste rakendamine tootmises – Marko Kokla, Virtuaalettevõte OÜ
15.00 – 15.30 Diskussioon
15.30 – 15.45 Kohvipaus
15.45 – 17.00 Digitaliseerimise olemus ja mis see ettevõttele annab. IMECCi digianalüüsi tööriista tutvustus – IMECC OÜ, Jüri Riives ja Tõnu Lelumees
17.00 – 17.15 Diskussioon ja päeva lõpetamine
2.päev – 1.november, 4 akad. h
10.00 – 11.30 Ettevõtete põhilised kitsaskohad ja nende targad lahendamise võimalused – IMECC OÜ, Jüri Riives ja Tõnu Lelumees
11.30 – 11.45 Kohvipaus
11.45 – 12.30 Digianalüüsi tulemuste personaalne tagasiside ja nõustamine – IMECC OÜ, Jüri Riives ja Tõnu Lelumees
12.30 – 13.15 Digitaliseerimise teenused ettevõtetele: EASi teenused ja tulevikutrendid – Tauri Sinilaan, digitaliseerimise teemajuht, innovatsiooniosakond, EASi ja KredExi ühendasutus
13.15 – 13.30 Üldine diskussioon ja arutelu, kokkuvõte
Koolitusele teisele päevale 1.novembril järgneb AIRE klubi. Kõik koolitusel osalejad on palutud klubis osalema, aga vajalik on klubi üritusele eraldi registreeruda.
Koolitus viiakse läbi Viljandis eesti keeles. Koolitus toimub Viljandimaa Arenduskeskuses, aadressil Leola 49, Viljandi.
KOOLITAJAD:
Jüri Riives (IMECC OÜ) on IMECC OÜ asutaja ning Tallina Tehnikaülikooli professor. Jüri on olnud pikka aega (1999-2009) Eesti Masinatööstuse Liidu juhatuse esimees. Jüril on suur ettevõtluskogemus, ta on ekspert tööstusrobootika, digitaliseerimise, kulusäästliku tootmise (sh Lean) ja tööstuse ärimudelite arenduses.
Tõnu Lelumees, IMECC OÜ juhatuse liige ja turundusjuht. Tõnu on töötanud IMECC OÜ-s 2013. aastast, alates 2019. a juhatuse liikmena. Tõnu on pühendunud ekspert tööstuse digitaliseerimise, automatiseerimise ja paindlikkuse tagamise teemadel. Tal on pikaajaline kogemus erinevate ettevõtete juhtimises, lisaks olnud Eesti Masinatööstuse Liidu juhatuse esimees, juhatuse liige ja nõukogu liige.
Hanna Jõgi, PersonaliDisain OÜ tegevjuht, konsultant ja coach. Hanna on töötanud nii era- kui kolmanda sektori organisatsioonide konsultandina alates 2006.aastast. Hanna on lõpetanud Tartu Ülikoolis majandusteaduskonnas turunduse ja juhtimise ning sotsiaalteaduskonnas suhtekorralduse erialad. Tallinna Tehnikaülikoolis on ta lõpetanud personalitöö ja -arenduse eriala ja täiendanud ennast töö- ja organisatsioonipsühholoogia alal. Lisaks on ta läbinud arvukalt täiendkoolitusi.
Marko Kokla, Virtuaalettevõte OÜ tootmis- ja digikonsultant. Marko on tehnilise taustaga ja peamise töökogemuse saanud masina-, auto- ja rongitööstuses. Lisaks on kogemusi mööbli ja tekstiili valdkonnas, vähemal määral elektroonika- ja toiduainetööstuses. Marko on aidanud käivitada ja arendada mitmeid innovaatilisi tippettevõtteid ja aidanud juurutada erinevaid ERP süsteeme. Tootmistarkvara arendustiimis on tarneahela/tootmise valdkonna IT-analüütikuna ja testijana tegutsenud alates 2017.a.
Tauri Sinilaan töötab EASi ja KredExi ühendasutuses digitaliseerimise teemajuhina.
AIRE teenuste väravaks on ettevõtte digiküpsuse hindamise (DMA) nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. Esmakordselt või kui eelmisest digiküpsuse hindamisest on möödas üle 1 aasta, saab AIRE sihtgrupi ettevõte koolitusele registreerumisega IMECC OÜ’lt DMA nõustamisteenuse vähese tähtsusega abi arvestuses (600€). Peale koolitusele registreerumist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.
Koolitusel on oluline eelregistreerimine. Koolitusel osalemise toetust käsitletakse ettevõtete puhul vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga koolitusel osaleja kohta.
Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”.