Kuidas virtuaaltehase abil tootmisprotsessi efektiivsust tõsta?
Oktoobri lõpus said tuule tiibadesse järgmised AIRE demoprojektid, nende seas tipptasemel spordirõivaid tootev Trimtex Baltic OÜ ning autonoomset veesõidukit ja tehiskaptenit arendav MindChip.
Ettevõtete ja teadlaste koostöös asutakse lahendama ettevõtete ärilisi väljakutseid, kasutades robootika- ja tehisintellekti lahendusi.
- MindChip OÜ koostöö Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega: „Tehisintellektil põhinevad navigeerimise algoritmid autonoomsele robotlaevale“. Projektijuht Karl Janson, TalTech
- Trimtex Baltic OÜ koostöö IMECC-i ja TalTech teadlastega „ Tootlikkuse analüüs ja tootmise optimeerimine ettevõttes.Projektijuht Tõnu Lelumees, IMECC
MindChipi uut projekti võib pidada eelmise demoprojekti edasiarenduseks, kus tehiskaptenil arendatakse uusi olulisi funktsioone, näiteks objektide kaardistamine ja optimaalsete meretrajektoore leidmine.
Eriti olulised on uued võimalused sadamaterritooriumil navigeerimisel, kus ei ole objektidest ümberpõikamiseks palju ruumi.
Trimtex soovib demoprojekti käigus efektiivistada oma tootmisprotsesse ja parandada seeläbi oma konkurentsivõimet. Projekti tulemusena võiks tootmise efektiivsust kasvada kuni 15 %.
Trimtexi projekti raames luuakse virtuaaltehas. Tehisintellekt aitab virtuaaltehases saadud andmete põhjal planeerida, kus võivad tekkida kitsaskohad füüsilises tootmises ja neid ennetavalt kõrvaldada.
Andmete analüüsimisel ja otsuste tegemisel võetakse appi ka TalTech’is välja töötatud Dimusa tarkvara.
Ettevõtetele andsid projektide teostamiseks ekspertnõu ka AIRE nõuandva kogu liikmed: Andres Sutt, Jaan Puusaag, Sirli Männiksaarning Andri Haran MKM-ist.
Uusi taotluseid (koos CVde ja muude lisadega) ootame hiljemalt 20. detsembriks meilile demonstration-projects@aire-edih.eu.
Taotluse vormi ja muu info leiate kodulehelt: https://aire-edih.eu/teenus/demoprojektid/