Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
INTENSIIVKURSUS: Koostöörobotite praktiline kasutamine tööstuses
Kursuse sisu
Tulemuslikkuse kujundamine on oluline igale ettevõttele. Tehnoloogiline areng on tänapäeval äärmiselt kiire, mis teeb keerulisemaks ka õigete otsuste langetamise. Seonduvalt vajadusega tõsta tootlikkust, suurendada paindlikkust ning samas olla ressursisäästlik, on väga kiiresti ja mastaapselt esile tõusnud koostöörobotite (cobotite) kasutamine tootmises.
Antud koolituse eesmärk on tutvustada koostöörobotite ehk cobotite praktilist kasutamist ettevõttes erineva iseloomuga tööülesannete täitmisel. Koolituse käigus viiakse läbi praktilised koostööroboti programmeerimisnäited teenindamise ja koostamise valdkonna keskselt. Koolitusel tutvustatakse, kuidas seadistada ja kasutada koostöörobotiga varustatud töökohta ning programmeerida cobotit etteantud tööülesande täitmiseks. Koolitusel tuuakse praktilisi näiteid erinevate ettevõtete baasil.
Sihtgrupp
Osalema on oodatud ennekõike väikese ja keskmise suurusega töötleva tööstuse (EMTAK C) ettevõtted. Kursus on suunatud ennekõike tootmisettevõtete arendusjuhtidele, arendusinseneridele, tehnoloogiainseneridele, tootmisjuhtidele, robotiseerimise valdkonna tehnikutele, meistritele, töödejuhatajatele.
Põhiteemad
- Koostöörobotite kasutamine tootmisseadmete teenindamiseks
- Koostöörobotite kasutamine koostamisprotsesside automatiseerimiseks
- Koostöörobotite praktilise kasutamise ja installeerimise põhimõtted tootmisseadmete teenindamisel ja koostamisprotsessides
- Koostamisoperatsioonidel kasutatavad töövahendid
- Coboti programmeerimine teenindusoperatsiooniks
- Coboti programmeerimine koostamisoperatsiooniks
Koolituse edukal läbimisel saavad osalejad teadmised:
- Koostöörobotite praktilisest juurutamisest ja kasutamisest tootmisseadmete teenindamisel ja koostamisprotsessis
- Koostöörobotite programmeerimisest teenindusoperatsiooniks ja koostamisoperatsiooniks
- Peamised probleemid koostöörobotite kasutamisel teenindusoperatsioonides ja koostamisoperatsioonides
Ajakava
- 10.00 – 10.15 Sissejuhatus
- 10.15 – 11.30 Koostöörobotite kasutamine ettevõttes tootmisseadmete teenindamiseks. Praktilise kasutamise ja installeerimise põhimõtted.
- 11.30 – 11.45 Kohvipaus
- 11.45 – 13.15 Koostöörobotite kasutamine ettevõttes tootmisseadmete teenindamiseks. Juurutusprotsess, kasutamisega seonduvad probleemid. Teenindusoperatsiooni programmeerimine.
- 13.15 – 14.15 Lõuna
- 14.15 – 15.45 Koostöörobotite kasutamine koostamisprotsesside automatiseerimiseks. Praktilise kasutamise ja installeerimise põhimõtted.
- 15.45 – 16.00 Kohvipaus
- 16.00 – 17.30 Koostöörobotite kasutamine koostamisprotsesside automatiseerimiseks. Juurutusprotsess. Koostamisoperatsioonidel kasutatavad töövahendid (kruvikeerajad, haaratsid, kaamerad jms). Probleemid koostöörobotite kasutamisel koostamisprotsessis. Koostamisoperatsiooni programmeerimine.
- 17.30 – 17.45 Kokkuvõte
➠ Koolituse täismahus läbijad saavad IMECC OÜ koolituse läbimise tõendi.
Koolitusele registreerumise tähtaeg on 8.aprill 2024.
Kontakt
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust:
- Jüri Riives, 5010107 (sisulised küsimused)
- Kaia Lõun kaia.loun@imecc.ee (korralduslikud küsimused)
Koolitaja tutvustus
- Peeter Sekavin
Demek CNC OÜ juhatuse esimees. 30 aastat kogemust CNC pinkide ja automatiseerimisega. - Kristjan Metsis
Demek CNC OÜ müügiinsener. Automatiseerimise, koostöö- ja tööstus- robotite ning lasermarkeerimise spetsialist. - Anton Pertsev
Demek CNC OÜ robotite spetsialist, tehniline tugi, tegeleb automatiseerimisega aastast 2014.
AIRE teenuste väravaks on ettevõtte digiküpsuse hindamise (DMA) nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. Esmakordselt või kui eelmisest digiküpsuse hindamisest on möödas üle 1 aasta, saab AIRE sihtgrupi ettevõte koolitusele registreerumisega IMECC OÜ’lt DMA nõustamisteenuse vähese tähtsusega abi arvestuses (600€). Peale koolitusele registreerumist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.
Koolitusel on oluline eelregistreerimine. Koolitusel osalemise toetust käsitletakse ettevõtete puhul vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga koolitusel osaleja kohta.
Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”.