Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
VEEBISEMINAR: Usaldusväärne AI
🌟VEEBISEMINAR: Usaldusväärne AI – vastutustundliku tehisintellekti kasutusjuhud Lufthansa Industry Solutions’i (Saksamaa) ja Clevoni (Eesti) näidetel
ARIC Hamburg ja Tehisintellekti & robootikakeskus AIRE korraldavad 10. aprillil 2024 veebiseminari, et tutvustada rahvusvahelisi säravaid ettevõtteid: Lufthansa Industry Solutions ja Clevon. Veebiseminaril tutvustatakse ettevõtete tehisintellekti kasutusjuhte ning arutatakse nende näidetel usaldusväärse AI teemadel lähtudes EL’i tehisintellekti aktist (EU AI Act). Veebiseminari teemad pakuvad teadmisi tootmisettevõtetele ja ka teistele huvilistele, kes navigeerivad tehisintellektiga seotud pidevalt muutuvas maastikul, rakendades AI-l põhinevaid süsteeme. Veebiseminari arutelu keskendub tehisintellekti kasutusjuhtumitele, vastavusstrateegiatele ja laiematele tehisintellekti regulatsiooni mõjudele innovatsiooni- ja konkurentsivõimeküsimustes.
Veebiseminar toimub inglise keeles. Üritus on tasuta ja oodatud on kõik huvilised, kuid vajalik on eelregistreerimine.
📅 Kuupäev: 10. aprill, 2024
⏰ Kellaaeg: 11:00–13:00
📍 Asukoht: veebis – MS Teams
TEEMAD
✅ Michael Koch (Lufthansa Industry Solutions, Saksamaa) ,,Tehisintellekti süsteemid erinevates tööstussektorites – kasutusjuhtude näited’’
✅ Margot Arula, Martin Appo, Kevin Karlson (Clevon, Eesti) ,,Juhtideta kohaletoimetamisrobotite majanduslik- ja keskkonnamõju – Clevoni edulugu’’
✅ Modereeritud arutelu õigusekspert Tea Kookmaaga (Legal Lab)
✅ Võimalused ettevõtetele koostöös ARIC Hamburgi ja AIRE-ga arenguhüpete tegemiseks
Tule osale veebiseminaril ja saa teada, kuidas rakendada tehisintellektisüsteeme eetilisel ja sotsiaalselt vastutustundlikul viisil tootmisettevõtetes ning saa teada, millised on soovitused väikeste- ja keskmise suurusega ettevõtetele EL’i tehisintellekti akti kontekstis ja millised on parimad tavad.
LUFTHANSA INDUSTRY SOLUTIONS
Lufthansa Industry Solutions (LHIND) on IT-nõustamise ja süsteemiintegratsiooni teenusepakkuja. Lufthansa tütarettevõte aitab oma klientidel digitaalset transformatsiooni ellu viia erinevates valdkondades: autotööstus, lennundus, energiatööstus, tervishoiusektor, töötlev tööstus, turism ning transport ja logistika. LHIND kliendibaas hõlmab nii Lufthansa grupi sees kui ka väljaspool asuvaid ettevõtteid ja rohkem kui 300 erinevas tegevusvaldkonnas tegutsevat ettevõtet. Ettevõte asub Norderstedt’is ja töötab rohkem kui 2500 töötajaga mitmes harukontoris Saksamaal, Albaanias, Šveitsis ja USA-s.
CLEVON
Clevon pakub kaasaegseid lahendusi logistika- ja jaekaubandusettevõtete eesseisvatele väljakutsetele – viimase miili kohaletoimetamise kõrge tööjõukulu ja pidevalt kasvav juhtide puudus. Ettevõtte eesmärk on viia viimase miili kohaletoimetamine uuele tasemele, arendades ja tootes autonoomseid robotkandjaid, mis on kujundatud multifunktsionaalsete platvormidena, kattes erinevaid ärivajadusi.
ESINEJAD
Michael Koch (Lufthansa Industry Solutions) on äridirektor tehisintellekti alal Lufthansa Industry Solutions’is ning lisaks on Michael ka Hamburgi tehisintellekti keskuse (ARIC) juhatuse liige, eestkõneleja ja konsultant. Tema moto: tehisintellekt praktikas – lihtne kasutada, turvaline ja usaldusväärne. Michael on olnud andmepõhiste lahenduste ja tehisintellekti rakendamisega seotud üle 15 aasta ning teab, kuidas tehisintellekti igapäevaelus rakendada.
Margot Arula (Clevon), õigus-ja intellektuaalomandi juht. Margot juhib Clevoni õiguslikke ja intellektuaalomandiga seotud tegevusi. Akadeemilise õigusalase hariduse ja erialal enam kui seitsmeaastase kogemusega töötab Margot täna õiguse ja tehnoloogia ristumiskohas, aidates kohandada seadusandlust autonoomse sõidukite tehnoloogilises raamistikus. Teiste ettevõtmiste hulgas osaleb ta autonoomsete sõidukite jaoks murranguliste uute regulatsioonide väljatöötamisel nii Euroopa Liidu kui Eesti rahvuslikes töörühmades.
Kevin Karslon (Clevon), turundusspetsialist. Kevinil on mitmekülgne taust nii HR-is kui turunduses ning tema kogemused ulatuvad Eesti vanglateenistusest robotitehnikani. Kevin on kolme aasta jooksul andnud särtsu Clevoni autonoomsete kohaletoimetamisrobotite loole, aidates kõigil mõista selle taga peituvat keerukat tehnoloogiat.
Martin Appo (Clevon), autonoomsete sõidukite arendusjuht. Martinil on akadeemilise taust robotitehnika ja arvutitehnika erialalt Tartu Ülikoolist ning üle 13 aasta kogemust tarkvarainsenerina. Tänaseks on Martin juhtinud tehnilisi tiime alates 2016. aastast ja demonstreerinud oma tugevusi erinevates tehnilistes pädevustes programmeerimisest süsteemiinseneeriani. Ta on tõestanud oma juhtimisvõimeid mentorluse, meeskondade kasvatamisega ning strateegiliste algatuste ja partnerluste juhtimisega.
Moderaatorid: Tea Kookmaa (Legal Lab), Evelin Ebruk (AIRE), Florian Vogt (ARIC)
Saksakeelse uurimusartikli ,,Vastutustundlik tehisintellekt ühiskonnale‘’ kohaselt saavad väikese- ja keskmise suurusega ettevõtted rakendada vastutustundlikult tehisintellekti, tegeledes varakult EL-i tehisintellekti akti õigusnõuetega tehisintellekti arendamisel ja rakendamisel. Varajane õigusnõuete täitmine aitab vältida majanduslikke riske ja tagada ettevõtete konkurentsivõime Euroopa turul. Lisaks muutub kodanike vaatenurgast vastutustundliku tehisintellekti rakendamine üha olulisemaks ning ettevõtetelt oodatakse vastastavat käitumist kliima, inimõiguste ja tervise teemade käsitlemisel ettevõtetes. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted saavad tagada vastutustundliku tehisintellekti rakendamise eetiliste ja õiguslike standardite kaudu. Tule osale veebiseminaril, et kuulda rohkem vastutustundliku tehisintellekti rakendamise ja kasutusjuhtude kohta!