Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Tehisintellekt ja selle kasutusvõimalused tööstusettevõttes
Mis on tehisintellekt ning veelgi tähtsam, mis kasu on tehisintellektist tööstusettevõttes? Antud koolitus annab sulle vajalikud teadmised ja oskused, et kasutada tehisintellekti tööstusettevõtte konkurentsivõime tõstmiseks. Ära maga maha ideaalset võimalust anda enda ettevõttele tugev eelis!
Koolitus on suunatud tööstussektori (EMTAK C tegevusvaldkond) juhtidele, juhtkonnale, analüütikutele ja teistele spetsialistidele, kes soovivad paremini mõista andmete olulisust ning omandada praktilisi teadmisi tehisintellekti ja selle kasutusvõimaluste kohta.
Koolituse kestus:
- 18.–22. märts 2024 veebiloengud ja iseseisev töö
- 25. märts 2024 kl 11.00-16.15 auditoorne töö, Narva mnt 18, Tartu (Delta õppekeskus)
Koolituse sisu:
Veebiloengud:
- Tehisintellekti võimalused tööstusettevõttes, kasutusnäited eesti tööstuses
- Mis on andmed? Millised on head andmed? Andmete kogumise hea tava
- Tehisnärvivõrkude toimimise alusprintsiibid, õppimine
- Tehisintellekti ja andmeteaduse olemusest: mida tehisintellekt suudab ja ei suuda
- ChatGPT võimalused tööstuses
- Tehisintellekti rakendatavate projektide planeerimisest, projekti elutsükkel, ajakulu, CRISP-dm näitel
Iseseisev töö:
- Masinnägemise lahenduse kasutamine oma andmetel
- ChatGPT kasutamine
Praktiline päev:
- Koduste ülesannete tulemuste analüüs ja koos näidete läbitegemine
- Pandas AI kasutamine näidisandmestikul
- ChatGPT kasutamine
- Arutelu
Koolituse õppejõud:
Meelis Kull on Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor. Ta juhib masinõppe teadusrühma, mis arendab tehisintellekti võimet teada oma teadmiste piire ja väljendada vajadusel ebakindlust, muutes seeläbi tehisintellekti usaldusväärseks partneriks. Rakendusena töötab selle nimel, et isejuhtiv auto teaks kui tajusüsteem on ebakindel, et oleks võimalik turvalisuse nimel hoogu maha võtta. Doktorantuuris tegi ta teadustööd bioinformaatika alal ning järeldoktorantuuris Bristoli Ülikoolis Suurbritannias sensoriandmete analüüsi alal. Meelise õpetatud aineid on võtnud üle 1000 tudengi ning ta on olnud tudengite poolt valitud ka instituudi aasta õppejõuks.
Ardi Tampuu on Tartu Ülikooli tehisintellekti lektor. Oma doktoritöös uuris ta andmeteaduse võimalusi bioloogiliste protsesside mõismiseks, kuid nüüd keskendub pigem masinnägemisega seotud valdkondadele nagu isejuhtimine, objekti- ning poosituvastus. Ta on lisaks ülikooli õppeainetele viinud läbi ka väga populaarseid täiendõppekoolitusi, näiteks mitme tuhande osalejaga “Tehisintellekti algkursus” ning rohkem kui 700 osalejaga “Andmeteaduse võimalused äriettevõttes”. Ta peab oluliseks projektide struktureeritud läbiviimist, projekti planeerimist ning on ka sel teemal täiendõppe kursusi õpetanud.
Koolituse täismahus läbijad saavad Tartu Ülikooli täiendkoolitusel osalemise tõendi.
Kohad on täis, registreerumine on lõppenud!
Koolituse osalustasu on 480€, mis kaetakse vähese tähtsusega abist (VTA). Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil 5744 3840 või koolitused@aire-edih.eu