Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
VEEBISEMINAR: Peedist pesumasinale trummel – 3D printimine tootmises
3D printimine on viimastel aastatel muutunud järjest populaarsemaks. See tehnoloogia võimaldab suuremat paindlikkust, mida traditsioonilises tootmises on keeruline saavutada. 3D printimine võib olla kulutõhus tööriist prototüüpimises ning erinevate varuosade valmistamises. On võimalik teha tootmise abivahendeid, näiteks rakised ja kinnitusvahendeid, žabloone ja muid vajalikke erilahendusi. 3D printimise tehnoloogia võib olla võit nii ajas kui ka rahas, et saavutada kiirem, efektiivsem ja mugavam tööprotsess.
Tule ja saa teada, kuidas 3D printimist enda ettevõttes rakendada!
Toimumise kuupäev: neljapäev, 25. jaanuar 2024
Toimumise kellaaeg: 10.00 – 12.30
Toimumise koht: MS Teams
Teemad
Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE ja Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi veebiseminarilt saad vastused järgmistele küsimustele.
- Milliseid materjale on lihtsam ja milliseid keerulisem printida?
- Mis on erinevate materjalide ja printerite hinnad?
- Kas 3D printimine on minu ettevõttes otstarbekas?
- Kas on mõistlik soetada printer või osta printimisteenust?
- Mis võimalused ja know-how on ülikoolidel, et ettevõtteid abistada?
Ajakava
10.00 – 11.00
3D printimine – tehnoloogiad ja materjalid ning võrdlus traditsiooniliste tootmismeetoditega
11.00 – 11.10
Venituspaus
11.10 – 11.35
Tootmise optimeerimine tänu 3D-printimise tehnoloogiale õpperoboti Robotont näitel
11.35 – 12.30
3D-printimise võimalused tootmises
- 3D printimine tööstuses
- Kuidas alustada 3D-printimisega?
- Näpunäiteid 3D-printimiseks
- Kuidas valida sobivat 3D-printerit ja kas üldse?
Veebiseminaril osalejad saavad Tartu Ülikooli täiendkoolitusel osalemise tõendi.
Veebiseminaril on oluline eelregistreerimine, mille tähtaeg on 24. jaanuar 2024.
Täiendkoolitus on suunatud tööstusettevõtete töötajatele ja tehisintellektil põhinevate arendusprojektidega tegelevatele ettevõtetele, startup’ilikele omatootega ettevõtetele ning õigusliku raamistikuga tegelevatele ettevõtetele.
Osalemine on TASUTA.
Koolitajad
Renno Raudmäe on Tartu Ülikooli arvutitehnika nooremteadur. Tal on rohkem kui 5 aastat kogemust 3D printimise valdkonnas ning 10 aastat kogemust erinevate CAD tarkvaradega, sealhulgas SolidWorks, SolidEdge, Fusion360.
Renno on lõpetanud Eesti Maaülikooli tehnotroonika eriala mehaanika suunal ning omandanud magistrikraadi arvutitehnika ja robootika erialal Tartu Ülikoolis. Lisaks tööle ülikoolis on tal kogemus ka töötlevas tööstuses, töötades nii lehtmetalli kui ka kaablikooste osakondades.
Viimased 3 aastat on Renno õpetanud Tartu Ülikoolis tehnilist joonestamist ja 3D modelleerimist tarkvaras SolidWorks ning hallanud Tartu Ülikooli mehaanikalaboreid.
Eva Mõtshärg töötab Tartu Ülikoolis robootika spetsialistina. Ta osaleb õpperobot Robotondi arenduses ja erinevates teadusprojektides, mis kätkevad endas ROS-i ja õppekavaarendust. Ta tegeleb ka robootika õpetamisega, et koolitada insenere ning tagada tark ja tegus juurdekasv.
Eval on praktiline kogemus 3D printimises. Tema magistritöö raames valmisid 3D prinditud detailide ja materjalide tugevusanalüüsid, mida ta ka koolitusel tutvustab.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust telefonil +372 5688 0759 või koolitused@aire-edih.eu.