Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Ära jää AI rongist maha. AI kasutuselevõtt pole valiku, vaid aja küsimus. Meie nõustamisteenused aitavad Teil panna tehisintellekt tööle kiirelt ja tõhusalt.
AI nõustamisteenusega hindame Teie ettevõtte võimekust rakendada tehisintellekti lahendusi. Hindamise tulemusena valmib eksperthinnang, mis koosneb ettevõtte hetkeseisu kaardistusest, digitehnoloogiate ja andmete kasutuse analüüsist ning tehisintellekti lahenduste rakendamise võimalikkusest/eeldusest ja otstarbekusest.
Kellele meie teenused sobivad?
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE (AIRE) teenused on suunatud väikese kuni keskmise suurusega (VKE) tööstusettevõtetele, suurusega kuni 499 töötajat ja käive kuni 100 miljonit. Eesti kohalikke suurettevõtteid (töötajaid kuni 2999) saame teenindada piiratud mahus (kuni 10% klientidest). Kohaliku suurettevõtte puhul, mis kuulub rahvusvahelisse kontserni, liidetakse kontserni numbrid kokku üle maailma.
Mida AI nõustamisteenus endas sisaldab?
AI nõustamisteenuse käigus tehtud protsessi analüüs aitab mõista, kuidas ettevõttes juba kasutusel olevaid tehnoloogiad ja andmeid optimeerida tehisintellekti kasutuselevõtuks. Lisaks käsitleb analüüs ettevõtte võimekust suurendada paindlikkust digilahendustega, hõlbustades protsesse ning suurendades ettevõtte konkurentsivõimet.
Tehisintellekti otstarbekuse analüüse saab läbi viia mitmes osas:
- põhianalüüs, mis keskendub üldisele tehisintellekti valmiduse kaardistusele ettevõttes
- projektipõhised analüüsid, mis vaatlevad ühe tehisintellekti põhise projekti rakendamise spetsiifilisemaid valikuid.
Projektipõhiste analüüside fookuse ja vajaduse määrab konsultant koostöös ettevõttega pärast põhianalüüsi tegemist, kuid analüüs võib sisaldada näiteks:
- Tehisintellekti projekti rakendamise detailsem analüüs, mis sisaldab muuhulgas konkreetse probleemi kirjeldust ja tehnilist lahendust, seab tulemusmõõdikud ja oodatava mõju mõõdikud, toob välja hinnangulise maksumuse (täpne skoop, struktuur ja maht lepitakse kokku kliendiga)
- Tehisintellekti projekti andmeanalüüsi, andmemudeleid või süsteemi arhitektuuri detailsemalt kajastav ülevaade
- Tehisintellekti projekti sklaleeritavuse analüüs
- Tehisintellekti projekti vajalikkuse analüüs äriprotsessidest tulenevalt
- Tehisintellekti projekti turuolukorra analüüs, sealhulgas riiulitarkvara olemasolu kontroll
- Tehisintellekti projekti tehnoloogilise uudsuse analüüs demoprojektide kandidaatide korral
- Tehisintellekti projekti integreerimise lähtealuse esmase kontseptsiooni koostamine
- Tehisintellekti projekti esmase ROI analüüs, sh ettevõtte demoprojekti taotluse koostamise nõustamine, et mitte rahastada ebamõistlikke ja mitte uudseid projekte
- Tehisintellekti projekti elluviimise nõustamine, sh AIRE demoprojekti elluviimise nõustamine projekti ajal (nt, et jõuda investeeringuni)
- Tehisintellekti projekti (sh demoprojekti ettevõtte) jätkuplaani koostamine ja nõustamine, et jõuda investeeringuni koostöös (vajadusel koos AIRE finantseerimise nõustamise teenuse juhiga)
- Tehisintellekti rakendamise strateegia koostamine ettevõttele. Kokkuleppel kliendiga määratletud strateegia fookus, väljund, struktuur ja maht
* Vajadusel muud AI lahenduse rakendamise seisukohast olulised asjaolud.
Käsitletavate teemade ring võib varieeruda sõltuvalt nõustatava ettevõtte vajadustest, sh võib ülaltoodud näidisloendis nimetatud teemasid lisanduda või ära jääda, sõltuvalt AI projektipõhise analüüsi fookusest ning kliendi vajadustest. Täpse raporti fookuse ja käsitletavate teemade ringi paneb täitja paika koostöös nõustatava ettevõttega, arvestades AI analüüsi läbiviimise eeldusliku ajalise mahuga.
AI kasutuselevõtuga kaasnevatele kuludele aitame kapitali leida nii era- kui ka avalikult turult. Tutvu lähemalt AIRE erakapitali kaasamise nõustamisteenuse ja avaliku kapitali kaasamise nõustamisteenusega.
Kes on nõustamisteenuse pakkujad?
AI otstarbekuse nõustamist viivad läbi pikaajalise kogemusega tööstusprotsesside eksperdid tehisintellekti vallas, kelle toovad kokku teadus- ja ärilinnak Tehnopol ja Tartu Teaduspark. 2022. aastast alates on nõustamisteenust kasutanud 100 ettevõtet. AIRE teenuste saamise eelduseks on ka IMECC OÜ digiküpsuse nõustamise läbimine. AI otstarbekuse nõustamisteenus on tasuta ja läheb ettevõttele kirja VTA (vähese tähtsusega abi) kasutamisena summas 1400 EUR.
Tehisintellekti otstarbekuse nõustajad:
Martin Rebane, Tartu Teaduspark
Martin on Tartu Teaduspargi AI valdkonna juht ja töötanud AI lahenduste arendamisega aastast 2011. Tal on tehisintellekti alal doktorikraad Warwicki ülikoolist Inglismaal ja pikaajaline koostöökogemus erinevate valdkondade ettevõtetega.
Lauri Antalainen, DigiWise
Lauri on enam kui 10 aasta vältel tegelenud erinevate ettevõtete nõustamisega, sealhulgas protsesside ja ärimudeli digitaliseerimise ning automatiseerimise, tehisintellekti rakendamise ja strateegiliste eesmärkide seadmisega. Lauril on bakalaureusekraad majanduses ja MSc cum laude kraad äriinfotehnoloogias.
Raul Varrak, Lean Digital
Raul omab üle 20 aastast töökogemust rahvusvahelises allhanketööstuses. Viimastel aastatel on põhifookus olnud suunatud keerukate andmete, analüütika ja digitaliseerimise projektide läbiviimisele. Raul on omandanud ehitusinseneri kõrghariduse, lõpetanud TalTechi infotehnoloogia teaduskonnas magistriprogrammi “Digimuutused ettevõttes“ ning täiendanud juhtimisalaseid teadmisi Estonian Business School MBA programmis.
Mihkel Vaabel, NetGroup
Mihkel omab pikaajalist kogemust teadus- ja arendustegevuses, innovatiivses tootearenduses ning tiimijuhtimises erinevates Eesti tehnoloogiaettevõtetes ning toetab oma teadmistega ettevõtete kasvu läbi AI, IoT ja erinevate teiste digilahenduste implementeerimiste. NetGroupi tipptasemel tarkavaratiim omab üle 25 aasta pikkust kogemust Eesti riiklike infosüsteemide arendamisest start-upide mobiilirakenduste loomiseni.
Kristian Allikmaa, Proud Engineers
Kristian on partner ärianalüüsi-, andmelao-, ning masinõppe lahendusi pakkuvas ettevõttes Datafruit OÜ ja tegeleb igapäevaselt ärilistele probleemidele lahenduste otsimisega. Kristianil on magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist (cum laude) ja Singapuri Riiklikust Ülikoolist. Kristian on pika kogemusega ekspert andmeanalüütika valdkonnas. Ta on nõustanud kümneid Eesti ettevõtteid, aidates äriprotsesse tõhustada ja andmete abil rohkem väärtust luua. Kristian on hinnatud õppejõud Tallinna Tehnikaülikooli magistriprogrammis “Digimuutused ettevõttes”.
Andres Kütt, Proud Engineers
Andres Kütt on arhitekt, kes aitab organisatsioonidel ellu viia digistrateegiaid ja väärtust luua andmehaldusega. Viimase 30 aasta jooksul on ta loonud veebisaite, internetipanku, energia- ja valitsemissüsteeme. Andres on lõpetanud MIT System Design and Management programmi. Ta on olnud Riigi Infosüsteemide Ameti peaarhitekt. Hetkel töötab ta ettevõttes Proud Engineers peaarhitektina, nõustades valitsusi ja korporatsioone üle kogu maailma. Andres on hinnatud õppejõud Tallinna Tehnikaülikooli magistriprogrammis “Digimuutused ettevõttes”.
Anu on targa tehnoloogia valdkonnajuht ärilinnakus Tehnopol. Tema ülesandeks on peamiselt toetada AI põhiste või muu süvatehnoloogia ettevõtete arengut ja kasvu eksporditurgudel. Viimased 20 aastat on Anu loonud toetavaid tegevusi ettevõtete arenguks.