Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Küberturvalisus ja tehisintellekt – millised on ettevõtte vajalikud sammud?
Kas tead, millised ohud varitsevad Sinu tööstusettevõtte küberturvalisust ning kuidas neid ohte ennetada? Kas soovid teda rohkem tööstuse tehisintellekti rakendamise võimalustest ja suundadest ning olla kursis sellega seotud riskidest? Kutsume Sind osalema praktilises ja inspireerivas töötoas, mida viib läbi kogenud küberturvalisuse ja tehisintellekti ekspert Birgy Lorenz, et saada vajalikud teadmised ja tööriistad, kuidas kaitsta oma ettevõtet ka tehisintellekti ajastul.
📅 Toimumisaeg: 21.mai, kolmapäev
⏰ Kellaeg: 9:30-16:00
📍 Toimumiskoht: Mektory, Raja 15, Innovation Hub (0-korrus, ruum 031)
EESMÄRK
➠ Tõsta teadlikkust küberturvalisuse ohtudest tööstussektoris.
➠ Näidata AI võimalusi ja ohte seoses andmeturbe ja tootmisprotsessidega.
➠ Pakkuda tööriistu, kuidas hinnata riske ja rakendada paremaid turvapoliitikaid.
➠ Arutada läbi juhtumite, kuidas organisatsioonis küberturvalisuse kultuuri ja praktikaid tugevdada.
Koolituse läbijad saavad Tallinna Tehnikaülikooli täiendkoolituse tunnistuse.
KAVA
9:30-10:00 Saabumine ja kohv
10:00-10:30 Sissejuhatus – ootused ja miks küberturvalisus ja AI on tööstuses kriitilised
10:30-12:00 Küberturvalisuse ülevaade tööstusettevõtetele (küberturvalisus IT rikkas keskkonnas, olukord Eestis, ülevaade Eesti Inforturbe Standardist inimkeeles, suurimad riskid, juhtumite arutelu)
12:00-12:45 Lõunapaus
12:45-14:15 Tehisintellekti kasutusvõimalused ja riskid tööstuses (tehisintellekti kasutusalad ja tehisintellektiga seotud riskid)
14:15-15:45 Töötoa loovplokk: „Turvalisuse idee pakendamine“
15:45-16:00 Kokkuvõte ja refleksioon
TEEMAD
I Sissejuhatus
- Ülevaade töötoast: miks küberturvalisus ja AI on tööstuses kriitilised.
- Visuaalse lihtsustamise harjutus: „Minu ettevõte, minu soovid ja tee sinna + kaardistus “Mis võib tööstusettevõttes valesti minna?“
II Küberturvalisuse ülevaade tööstusettevõtetele
- Küberturvalisus IT rikkas keskkonnas, olukord Eestis, kiire ülevaade Eesti Inforturbe Standardist inimkeeles.
- Suurimad riskid: lunavara, andmelekked, sabotaaž.
- Küsi eksperdilt – arutame erinevaid muresid, mis on tekkinud ja võimalusi.
- Juhtumite arutelu: Mis teeks olukorra veel hullemaks? Kuidas oleks võimalik seda ennetada või lahendada? Analüüsid.
III Tehisintellekti kasutusvõimalused ja riskid tööstuses
- Tehisintellekti kasutusalad: ennustav hooldus, kvaliteedikontroll, protsesside optimeerimine.
- Tehisintellektiga seotud riskid: otsuste läbipaistmatus, andmete väärkasutus, valeandmete põhjal õppimine. Kuidas hinnata tehisintellekti riske ettevõtetes?
- Kriitiline analüüs: Mida tehisintellekt suudab täna ja mida ei tohiks talle usaldada?
- Küsi eksperdilt.
IV Töötoa loovplokk: „Turvalisuse idee pakendamine“
- Mini-projekt oma ettevõtte vajadustest lähtudes (tiimis või üksikult).
Probleemikirjeldus, lahendus ja vormistamine. Üksteiselt õppimine, tagasiside ja küsimused eksperdiga.
KOOLITAJA
Birgy Lorenz on tunnustatud küberturvalisuse ekspert ja Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur. Birgy on spetsialiseerunud küberturvalisuse ja tehisintellekti valdkondadele, keskendudes laiemalt erinevatele sektoritele, sealhulgas haridusele ja noorte küberkäitumise uurimisele.
Birgy on tuntud oma oskuse poolest keerulisi tehnilisi teemasid arusaadavalt ja kaasahaaravalt selgitada. Tema koolitused on praktilised ja interaktiivsed, pakkudes osalejatele väärtuslikke teadmisi ja tööriistu, mida saab kohe rakendada oma ettevõtetes. Birgy Lorenz on pühendunud küberturvalisuse kultuuri edendamisele ja praktikaid tugevdavate lahenduste leidmisele, aidates organisatsioonidel paremini valmistuda ja reageerida tänapäeva küberturvalisuse väljakutsetele.
SIHTRÜHM JA OSALUSTASU
AIRE koolitused on suunatud tööstusettevõtete juhtidele, juhtkonnale, arendajatele ja teistele tööstussektori spetsialistidele, kes soovivad paremini mõista küberturvalisuse olulisust ning omandada praktilisi teadmisi uute tehnoloogiliste vahendite kasutusvõimaluste kohta.
Kasulikke teadmisi saavad ka ettevõtted, kes moodustavad tööstussektori väärtusahela: IT-teenuste pakkujad, logistikaettevõtted, koolitusettevõtted jt.
Registreerunud sihtgrupi ettevõtted suunatakse AIRE digiküpsuse hindamise teenusele ning Teiega võetakse sellel teemal ühendust.
Koolitusel osalemine registreeritakse ettevõttele riigiabina. Osalemist käsitletakse ettevõtele vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga osaleja kohta. Vaba riigiabi jääki ettevõtte kohta saate vaadata siit. Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki osalemiseks, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris.