Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Demoprojekti teenusesse pääsenud ettevõtete peamine ülesanne on luua ja katsetada tehisintellekti rakendusega uudseid tooteid või teenuseid või arendada oma ettevõtte protsesse.
AIRE keskuse poolt pakutav kiirendi pakub ettevõtetele võimalust, mille abil saab teadmisi ja oskusi, kuidas valida uue toote turule toomiseks sobivaim ärimudel, kasvatada tulu ja leida uusi turge ning luua turundus- ja müügistrateegiat. Lisaks toetab kiirendi ka pehmete väärtuste loomist nagu meeskonnaloomise oskused ning annab juhtimistarkust.
AIRE eelkiirendi peamiseks väljundiks on demoprojektis testitud tehnoloogilise lahenduse alusel uue toote ja teenuse turule toomise toetamine sh välisturgudele mineku toetamine läbi otseste kontaktide ja teadmuse kasvatamise.
AIRE eelkiirendi pakub ühe ettevõtte kohta:
- Kuni 40 h mentorlust, mis sisaldab:
- 2 korda kuus kohtumisi ettevõttele määratud võtmementoriga
– Võtmementoriks määratakse ettevõtluse taustaga inimene, kes sobib kiirendisse valitud ettevõttele vastavalt tema fookusvaldkondadele ja eesmärkidele.
- 2 korda kuus kohtumisi ettevõttele määratud võtmementoriga
-Tehnopoli mentorid on kõik spetsiaalselt valitud ettevõtluse taustaga äriinimesed, kelle eesmärgiks on aidata ettevõtetel kasvada ning uutele turgudele laieneda. Mentorite töö on kaitstud konfidentsiaalsusleppega.
-Kõigil kiirendis osalevatel ettevõtetel on võimalik kaasata eksperte erinevatest valdkondadest (juriidika, müük, finantsid, ESG, IP kaitse, turundus ja kommunikatsioon, disain, eksport, rohetehnoloogia, tervisetehnoloogia jne)
- 2-päevast koolitust ettevõtte tiimiliikmetele (vähemalt 2 inimest) füüsilise kohaloluga, mille raames läbitakse alljärgnevad teemad:
- Skaleeritav ärimudel ja tugeva meeskonna ehitamine;
- Andmed ja nende kasutamine AI tehnoloogias;
- AI tehnoloogiatel põhinev tootearendus;
- Kliendi vajadusest lähtuv unikaalse väärtuspakkumise disain;
- Valideerimine, piloteerimine ja turule sisenemise strateegia;
- AI kasutamine ettevõtte enda operatsioonides;
- Intellektuaalne omand – selle kaitsmine ja kokkulepped;
- Investorvalmiduse saavutamine ja rahastusvõimaluste leidmine.
-Koolituse täpne fookus pannakse paika peale kiirendi klientide kinnitamist vastavalt iga ettevõtte fookusele. Koolitus toimub jaanuar/veebruar 2025.
- Eelkiirendi soodustab ka ettevõtete omavahelist suhtlust ja õppimisvõimalusi
AIRE eelkiirendis osalemine on nagu teiste AIRE teenuste puhul, ettevõttele tasuta, kuid tähendab ettevõtte kohta 5000 euro suuruses vähese tähtsusega abi andmist.
Eelkiirendi pikkuseks on üldjuhul 6 – 9 kuud olenevalt ettevõtte enda protsesside ja eesmärkide elluviimise kiirusest. Programm lõpeb hiljemalt mai 2025.
Anu on targa tehnoloogia valdkonnajuht ärilinnakus Tehnopol. Tema ülesandeks on peamiselt toetada AI põhiste või muu süvatehnoloogia ettevõtete arengut ja kasvu eksporditurgudel. Viimased 20 aastat on Anu loonud toetavaid tegevusi ettevõtete arenguks.