Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
AIRE klubi #10, 15. novembril Agrorobootika seminaril @EMÜ
Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE www.aire-edih.eu klubi on ürituste seeria, mille eesmärk on luua vaba ja vahetu keskkond robootika ja tehisintellekti valdkonna huvilistele omavaheliseks suhtlemiseks ja võrgustumiseks. Oodatud on kõik huvilised ning tööstusettevõtete, teadus- ja arendusasutuste, IT- ja elektroonikaettevõtete, erialaliitude, tugiorganisatsioonide ja rahastajate esindajad.
AIRE kümnes klubi toimub Agrorobootika seminari https://www.emu.ee/et/ylikoolist/uudised/sundmused/kalender/2022-11-15/seminar-agrorobotics-2022/ raames 15. novembri algusega kl 15 Eesti Maaülikooli Metsanduse ja inseneeria instituudi Tehnikamajas Tartus.
AIRE klubis tutvustab Marten Madissoo (PhD, töötlemistehnika nooremprofessor) Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE teenuseid tööstusettevõtetele.
Kristjan Türk, Foxway OÜ tehnoloogia ning arendusosakonna juhataja räägib, millised on ettevõtte kogemused robot lahendustega ning miks need teemad on ettevõttele olulised. Foxway tehnoloogia ning arendusosakonna põhiline ülesanne on leida, arendada ja implementeerida nii uusi tootmistehnoloogiaid eesmärgiga suurendada ettevõtte ressursitõhusust kui ka uusi seadmete remondi tehnoloogiaid. Karjääri jooksul on Kristjan tegelenud põhiliselt tööstusliinide projekteerimise ja arendamisega.
Rait Rand räägib WiseCow välja töötatud veisete terviseandmete implantaadist. Terviseandmete analüüsiks ehitatud tehisnärvivõrk võimaldab ennetavalt markeerida haigeid loomi ning alustada nende ravi varem. Hetkel alustatud kuuenda loomade grupi implanteerimine.
Osalemine AIRE #10 klubiüritusel on kõigile huvilistele tasuta. Klubi on eesti keeles ning tulla võib klubi ajaks või osaleda terve päev ka seminarides.
Agrorobotics seminaril esinevad mitmed robootika ja inseneeria valdkonna eksperdid. Seminar on põllumajanduses kasutatavate robootika lahenduste keskne, kuid tänapäeva interdisiplinaarses maailmas on kõik teemad omavahel seotud. Sellest tulenevalt julgustame kõiki AIRE klubi huvilisi osa võtma ka toimuvast seminarist. On võimalus luua kontakte oma ala tundvate teadlastega ning leida lahendusi robootika ning tehisintellekti rakendamisele tööstusettevõtetes. Räägime robotite programmeerimisest ja masinnägemisest, kuidas tuvastada objekte ja panna seade tööle väliskeskkonnas. Tutvustame instituudis arendatavat autonoomset ehk isesõitvat põllurobotit ja selle lahendusi.
Kui plaanite võtta kasutusele robot lahendusi või tahate rohkem teada saada tehisintellektist, siis tulge julgesti AIRE klubi üritusele. Aitame teid viia kokku teadlaste ja ekspertidega antud valdkonnas, et teie ettevõtte arengusse panustada.
AIRE demoprojektide 1. novembrist avanenud voorust www.aire-edih.eu/demorprojektid: ootame sind, kui sinu tootmisettevõttel on mõni idee või kitsaskoht, mida saaks lahendada AI- või robot tehnoloogia abil.
Sul on soov tööprotsesse efektiivistada, aga turul pakutavad valmislahendused ei sobitu.
Otsime tööstusettevõtetega koostööd, et viia koos ellu tehisintellekti ja robootika demoprojekte suurusjärgus kuni 50 000 eurot.
Me ei jaga rahalist toetust, pakume ülikoolide teadlaste tiime appi konkreetse lahenduse testimiseks või mõne kitsa väljakutse lahendamiseks tehisintellekti abil.
Näiteks oleme demoprojektidega lahendanud väljakutseid:
➠ automatiseerisime kauba liigutamise Kulinaaria OÜ tehase pakkimisalal, et tõsta logistilist kiirust ja tehase tootmisvõimekust;
➠ töötasime tehisintellektipõhise tugilahendusega tootmisprotsessi optimeerimiseks robotipõhistel töökohtadel Alise Technic OÜ-s;
➠ töötasime välja tehisintellektisüsteemi, mis suudab jälgida kaubaalustel ladustatud tooteid ja seostada neid tegelike etikettidega ettevõttes Valdek AS;
➠ arendasime nutikad robotid, mis oskaksid ohutult liigelda rahvarohketes siseruumides.
Agrorobotics seminar/workshop @ Estonian University of Life Sciences
15. novembril 2022 algusega kl 9
Eesti Maaülikooli Metsanduse ja inseneeria instituudi tehnikamajas, Kreutzwaldi 56, Tartu
Tutvu programmiga:
Seminaril esinevad valdkonnaga seotud teadlased ja praktikud.
09:30-09:50 Registration
09:50- 10:00 Opening/ introducing words
10:00-10:20 How robots are redefining the future of farming.
Dr Sven Peets, PhD, AIAgrE
Senior Lecturer in Mechatronics in Agricultural Engineering
Engineering Department Harper Adams University
10:40-11:00 Introduction to robot programming with ROS2
Dr. János Tóth, assistant professor
Hungarian University of Agricultural and Life Sciences, Institute of Technology
11:20-11:40 UAS applied to crop phenotyping, variety screening and management practices in Estonia
Dr. KAI-YUN LI, PhD
Estonian University of Life Sciences, Estonia
11:40-12:00 Selection and design of precision fertilization machinery
Tormi Lillerand
Estonian University of Life Sciences, Estonia
12:00-12:20 Visual alignment of the agrorobot manipulator to the plant for precision fertilisation.
Indrek Virro
Estonian University of Life Sciences, Estonia
12:00-13:00 Lunch break
13:00-14:00 Tour of the technical house and visiting of the laboratories
14:00-14:20 Bluenet: Convolutional Neural Network for Blueberry Detection.
Dr. Kallol Roy Assistant Professor
Institute of Computer Science University of Tartu
15:00 Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE Klubi
Oma kogemusi jagavad erinevate tööstusettevõtete esindajad
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE keskust kaasrahastab Euroopa Liidu Digitaalse Euroopa Programm (European Digital Innovation Hubs ehk EDIH programm) ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (AI & Robotics Estonia – EDIH, projekti number 101083677).