Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Veebiseminar: Tehisintellekti parimad kasutusnäited Eesti tööstuses
Vaatamata sellele, et paljusid Eesti ettevõtteid pelutab mõte kasutada tehisintellekti igapäevatöös julgustab digi- ja AI nõustamise konsultant Lauri Antalainen ettevõtteid sellega siiski alustama.
„Häälkäsklustega lao juhtimine, tellimuste automaatne haldamine, hinnapakkumiste automatiseerimine on vaid mõned näited millest alustada. Igal tööstusettevõttel on võimalik tehisintellekti või selle eeldustehnoloogiaid edukalt rakendada,“ selgitab Antalainen. „Kiiremad, tõhusamad, veakindlamad protsessid ja lühemad teenindusajad on vaid mõned märksõnad, mille abil automatiseerimine tööstusettevõtet konkurentsivõimelisena aitab hoida.“ Ta lisas, et isegi kui ettevõte pole veel küps tehisintellekti kasutusele võtma, on võimalik katsetada eeldustehnoloogiaid ja muuta nende abil ettevõtte töö tõhusamaks ja kasumlikumaks.
Osale K 13.septembril kell 9:00-10:30 toimuval Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE tasuta veebiseminaril, kus kogenud praktikud Lauri Antalainen ja Martin Rebane räägivad milliseid enamlevinud probleeme saab tööstuses automatiseerimise ja AI abil lahendada.
Programm:
- Martin Rebane tutvustab erinevaid AI kasutuskohti tootmises.
AI kasutusvõimalusi on tootmise igas etapis: prognoosimisel, planeerimisel, lao haldamisel ja erinevates tootmisetappides.
Seminaril tuuakse näiteid kuidas häälkäsklustega tootmist juhtida, automaatseid hinnapakkumisi teha, kvaliteeti kontrollida või tootmisplaani optimeerida. Samuti sellest, kuidas ja milliseid andmeid võiks iga tootmisettevõte koguda, et AI võimalusi maksimaalselt ära kasutada.
- Automatiseerimiseks on mitmeid erinevaid tööriistu, mille hulka kuuluvad näiteks tarkvararobotite rakendamine (RPA), tehisintellekti (AI) rakendamine, liidestamine ja andmevahetusplatvormide rakendamine.
Kuidas teha valikut, millise tööriista või analüüsiga minna liikvele? Millised on võimalikud töövõidud ja tasuvus?
Teemasse toob selgust tööstust hästi tundev ekspert Lauri Antalainen.
- Veebiseminaril tutvustatakse lühidal ka väikse- ja keskmise suurusega tööstusettevõtetele suunatud meedet, mille abiga on ligi 30-s tööstusettevõttes hinnatud tehisintellekti sobivust protsesside automatiseerimiseks.
Meedet on edukalt kasutanud näiteks Tarmeko Spoon, HUUM, Tiksoja Puidugrupp, Estiko Plastar, Torm Metall. Nõustamist saanud ettevõtted on juba koostanud oma tehisintellekti lahenduste pilootprojekte, millele on saadud ka rahastus MKM-i AI arenguprogrammi toetusest. Näiteks said Tarmeko Spoon pilootprojekt toetust summas 65 000 eurot ja HUUM 35 000 eurot.
Tehisintellekti nõustamisteenust saab kasutada riigiabi, VTA meetme alt.
Koolitajad:
Lauri Antalainen omab pikaajalist koostöökogemust ja praktikat tööstus- ja teenindusettevõtetega.
Ta on nõustanud enam kui 50 ettevõtet äriarenduse teemadel. Antalainen on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis, tema magistritöö protsessiarendusest töötleva tööstuse ettevõttes tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias.
AIRE-s teostab Antalainen ettevõtete AI otstarbekuse hindamist.
Martin Rebane: on Tartu Teaduspargi AI valdkonna juht ja töötanud AI lahenduste arendamisega aastast 2011. Tal on tehisintellekti alal doktorikraad Warwicki ülikoolist Inglismaal ja pikaajaline koostöökogemus erinevate valdkondade ettevõtetega.
AIRE-s aitab ta igapäevaselt ettevõtetel tehisintellekti lahendusi läbi mõelda ja projekteerida.