Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Veebikursus: Tehisintellekti kasutusvõimalused tööstusettevõttes
SAA TEADA, KUIDAS MUUTA TEHISINTELLEKTI ABIL ETTEVÕTTE TOOTMISPROTSESSID TÕHUSAMAKS JA KONKURENTSIVÕIMELISEMAKS.
Tehisintellekt on uus elekter. Nii nagu elekter muutis praktiliselt iga tööstusharu, on tehisintellektil võimekust teha sama paljude erinevate valdkondadega.
Tehisintellekt võimaldab automatiseerida keerulisi protsesse, tõsta tootmise efektiivsust ja optimeerida ressursikasutust. Tänu tehisintellektile on võimalik kiiremini ja täpsemalt analüüsida andmeid ja seeläbi tuvastada vigu, ennustada hooldusvajadusi ja parandada kvaliteedikontrolli. Tehisintellekti kasutamine tööstusettevõttes aitab ettevõttel kohaneda muutuvate turutingimustega ning püsida konkurentsis.
Veebikursus toimub 14. oktoobrist 10. novembrini.
KURSUSE TEEMAD
Nädal 1: Sissejuhatus tehisintellekti. Tehisintellekti kasutusvõimalused tööstuses.
Nädal 2: Mis on andmeteadus? Kuidas töötab masinõpe ja tehisintellekt?
Nädal 3: Suured keelemudelid
Nädal 4: Andmeteaduse projekti planeerimisest
Praktilised ülesanded: ChatGPT kasutamine, ChatGPT/LLM kasutamine andmeanalüüsi teostamiseks, masinnägemise suurte mudelite kasutamine. Praktilised ülesanded seisnevad õppejõudude poolt ette valmistatud koodi järk-järgulises käivitamises, nende kohta on ka seletavad videod.
Kursuse täismahus läbijad saavad Tartu Ülikooli täiendkoolitusel osalemise tõendi.
KURSUSE KORRALDUS
Kursus toimub Moodle’i õppekeskkonnas ning registreerujatele võimaldatakse kursusel osalemiseks keskkonda ligipääs veebikursuse toimumise ajaks
KURSUSE SIHTRÜHM ja OSALUSTASU
Kasulikke teadmisi saavad ka ettevõtted, kes moodustavad tööstussektori väärtusahela: IT-teenuste pakkujad, logistikaettevõtted, haridusasutused, koolitusettevõtted jt. Laiemalt leiavad veebikursuselt vajalikku infot kõik, kes tegelevad andmeanalüüsiga või on seotud otsuste tegemisega (tootmis)protsesside juhtimisel ja arendamisel.
Registreerunud sihtgrupi ettevõtted suunatakse AIRE digiküpsuse hindamise teenusele ning Teiega võetakse sellel teemal ühendust.
Kursuse osalustasu on 200€, mis kaetakse vähese tähtsusega abist (VTA). Koolitusele registreerumisega kinnitab ettevõtte luba kasutada VTA jääki, mis registreeritakse ettevõtetele riigiabi registris kaasfinantseeritava osalustasuna projektis „AI & Robotics Estonia (EDIH)”
KOOLITAJAD
Ardi Tampuu on Tartu Ülikooli tehisintellekti lektor. Oma doktoritöös uuris ta andmeteaduse võimalusi bioloogiliste protsesside mõistmiseks, kuid nüüd keskendub pigem masinnägemisega seotud valdkondadele nagu isejuhtimine, objekti- ning poosituvastus. Ta on lisaks ülikooli õppeainetele viinud läbi ka väga populaarseid täiendõppekoolitusi, näiteks mitme tuhande osalejaga “Tehisintellekti algkursus” ning rohkem kui 700 osalejaga “Andmeteaduse võimalused äriettevõttes”. Ta peab oluliseks projektide struktureeritud läbiviimist, projekti planeerimist ning on ka sel teemal täiendõppe kursusi õpetanud.
Meelis Kull on Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor. Ta juhib masinõppe teadusrühma, mis arendab tehisintellekti võimet teada oma teadmiste piire ja väljendada vajadusel ebakindlust, muutes seeläbi tehisintellekti usaldusväärseks partneriks. Rakendusena töötab selle nimel, et isejuhtiv auto teaks kui tajusüsteem on ebakindel, et oleks võimalik turvalisuse nimel hoogu maha võtta. Doktorantuuris tegi ta teadustööd bioinformaatika alal ning järeldoktorantuuris Bristoli Ülikoolis Suurbritannias sensoriandmete analüüsi alal. Meelise õpetatud aineid on võtnud üle 1000 tudengi ning ta on olnud tudengite poolt valitud ka instituudi aasta õppejõuks.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust koolitused@aire-edih.eu.
Tutvu ka tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE teiste koolitustega meie kodulehel.