Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Veebiseminar: 3D printimise tehnoloogiad, kasutusalad ja tulevikutrendid
Tule ja avarda oma silmaringi 3D printimise maailmas!
3D printimise tehnoloogiad on viimastel aastatel teinud märkimisväärseid edusamme, avades uksi uutele võimalustele ja innovatsioonile. Nende tohutu potentsiaal on juba muutnud tööstust ning leidnud rakendust ka paljudes teistes valdkondades. 3D printimine mitte ainult ei muuda tööprotsesse paindlikumaks ja efektiivsemaks, vaid ka täpsemaks, kiiremaks ja mugavamaks.
Eelmisel samateemalisel AIRE veebiseminaril keskendusime 3D printerite ülevaatele, rääkisime põgusalt erinevatest tehnoloogiatest ning spetsiifilisemalt FDM tehnoloogiast. Veebinari saab järelvaadata SIIN.
Seekordse koolitusega läheme veidi rohkem süvitsi just erinevate tehnoloogiate kasutusaladele ja vaatame, mis on nende maksumus, täpsus, kiirus ja murekohad. Räägime ka tulevikutrendidest 3D printerite maailmas ning arutleme üldiselt 3D printimise mõjust nii ühiskonnale kui ka tööstusele.
Veebiseminar toimub 17. aprillil 2025 veebikeskkonnas MS Teams. Osalemislink saadetakse registreerijatele enne sündmuse algust.
Koolituse ajakava ja teemad
11.00 – 12.00
- Sissejuhatus
- 3D printimise roll tööstustes, viimaste aastate arengud
- 3D printimise tehnoloogiad ja kasutusalad
- Traditsioonilisemad, levinud tehnoloogiad
- Erinevate tehnoloogiate kiiruse ja täpsuse võrdlus
- Tehnoloogiate võrdlus kulude, hoolduse ja tootmisaja lõikes
Paus 15 min
12.15 – 13.00
- Tulevikutrendid
- Automatiseerimine, uued materjalid, AI ja 3D printimine
- Uued tehnoloogiad ja materjalid: kiire tootmine, bioprintimine ja kohandatud lahendused
- Küsimused ja arutelu
- Kokkuvõte, kuulajate küsimused ja arutelu
Koolitusel osalejad saavad Tartu Ülikooli täiendkoolituse tõendi.
Koolituse sihtrühm
AIRE koolitused on suunatud eelkõige väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete (EMTAK C) töötajatele, kes soovivad paremini mõista uusi tehnoloogiaid ja omandada praktilisi teadmisi nende vahendite kasutusvõimaluste kohta. Veebiseminaridele on oodatud ka kõik teiste tegevusvaldkondade esindajad.
Veebiseminar on avatud osalemiseks siiski ainult juriidilistele isikutele (nt kasutades tööandja andmeid) ning vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 14. aprillil 2024.
Veebiseminaril osalemine on tasuta. Registreerunud sihtgrupi ettevõtted suunatakse AIRE digiküpsuse hindamise teenusele ning teiega võetakse sellel teemal eraldi ühendust.
Koolitaja
Veebiseminaril jagab teadmisi Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi teadlane Renno Raudmäe.
Renno Raudmäe on Tartu Ülikooli arvutitehnika nooremteadur. Tal on rohkem kui 5 aastat kogemust 3D printimise valdkonnas ning 10 aastat kogemust erinevate CAD tarkvaradega, sealhulgas SolidWorks, SolidEdge, Fusion360.
Renno on lõpetanud Eesti Maaülikooli tehnotroonika eriala mehaanika suunal ning omandanud magistrikraadi arvutitehnika ja robootika erialal Tartu Ülikoolis. Lisaks tööle ülikoolis on tal kogemus ka töötlevas tööstuses, töötades nii lehtmetalli kui ka kaablikooste osakondades.
Viimased 4 aastat on Renno õpetanud Tartu Ülikoolis tehnilist joonestamist ja 3D modelleerimist tarkvaras SolidWorks ning hallanud Tartu Ülikooli mehaanikalaboreid.
Lisainfo
Täpsema info saamiseks võta meiega ühendust koolitused@aire-edih.eu. Tutvu ka tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE teiste koolitustega meie kodulehel.