EAS avas ettevõtete digipöörde toetuse kogumahus 58 miljonit
Ettevõtted saavad taotleda EASi ja KredExi ühendasutusest toetust digipöörde elluviimiseks. Toetuse kogumaht on 58 miljonit eurot ning toetuse maksimaalne summa ühe ettevõtte kohta 300 000 eurot.
Toetuse taotlemise eelduseks on digitaliseerimise teekaardi raport, mis sisaldab ülevaadet ettevõtja ärimudelist, tarneahelast ning tootmise või teenuse osutamise protsessist. Raportis antakse hinnang, milliseid tarneahela ning tootmise või teenuse osutamise protsessi kitsakohti saab lahendada digitaliseerimise abil, milline on kitsaskohtade lahendamise prioriteetsus, lahenduste maksumus ning mõju majandustulemustele. Teekaardi võib teha ettevõte ise või selle välistelt ekspertidelt toetuse abil teenusena sisse osta. Toetus on mõeldud näiteks erinevate seadmete ja robotite ostuks, kui see integreeritakse tarkvara- või masinõppesüsteemidega. Samuti pilvetehnoloogiate ja tarkvararobotite kasutuselevõtuks, andmeanalüüsi väljaehitamiseks, virtuaal- ja liitreaalsuse lahenduste integreerimiseks äriprotsessidesse ning küberturvalisuse ja andmekaitse süsteemide kasutuselevõtuks ning arendamiseks. Ettevõtte kahe viimase aasta müügitulu peab olema vähemalt 200 000 eurot.
AIRE teeb MKM-i ja EAS-ga aktiivset koostööd Eesti tööstusettevõtete konkurentsivõime tõstmise nimel. Digipöörde meede on kindlasti abiks meie klientidele ja samm ühisele eesmärgile lähemale. Samuti saate AIRE-st abi koolituste näol. Pakume väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE-dele) tehisintellekti, digitaalsete tehnoloogiate ja robootikaalaseid koolitusi. European Digital Innovation Hub’i ehk EDIH keskuse loomise konkursi eelvooru alusel oli Eesti kandidaat EDIH lõppvooru 2022. aastal. AIRE keskuse (AI & Robotics Estonia) 7-aastase projekti alguseks on planeeritud 1.07.2022, eelarve suurus kolmeks aastaks ehk 36 kuuks on 6 miljonit eurot. Positiivsest rahastusotsusest teatas Euroopa Komisjon 1. juunil 2022. aastal.
Keskusel on kuus osapoolt – riigi esindaja ja kaasrahastaja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, juhtpartner Tallinna Tehnikaülikool ning Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tartu Teaduspark ja kompetentsikeskus IMECC. AIRE on loodud Eesti tööstusettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks. Siit leiab nii inspiratsiooni kui praktilisi ülikoolides sündinud teadmisi, kuidas testida ja rakendada tehisintellekti ning robootika lahendusi oma ettevõttes.
Loe lisaks kodulehelt: https://eas.ee/tana-avanes-ettevotete-digipoorde-toetus-kogumahus-58-miljonit/
Loe meetme kohta lisainfot siit: https://eas.ee/grants/digipoorde-toetus/