Tehisintellekti- ja robootikakeskust AIRE (EDIH) kaasrahastab Euroopa Liit “European Digital Innovation Hubs” programmist (projekti number 101083677) ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.
Koostöörobotid tööstuses
Tulemuslikkuse kujundamine on oluline igale ettevõttele. Tehnoloogiline areng on tänapäeval äärmiselt kiire, mis teeb keerulisemaks ka õigete otsuste langetamise. Seonduvalt vajadusega tõsta tootlikkust, suurendada paindlikkust ning samas olla ressursisäästlik, on väga kiiresti ja mastaapselt esile tõusnud koostöörobotite (cobotite) kasutamine tootmises.
Antud koolituse eesmärk on selgitada koostöörobotite ehk cobotite olemust ja kasutamisotstarbekust erineva iseloomuga tööülesannete täitmisel. Samuti viime läbi erinevate töökohtade kavandamise protsessi vajalike tööülesannete täitmiseks ning analüüsime tehtud valikute otstarbekust ja vajalikkust nii tehnoloogilisest seisukohast kui ka tulemuslikkuse kujundamise vajadustest.
Peamised koolitusel käsitletavad teemad: koostöörobotite olemus, koostöörobotid võrrelduna tööstusrobotitega, koostöörobotite kasutamine erinevates rakendusvaldkondades. Koostöörobotite praktilise kasutamise olemus ja vajadus ning otstarbekus. Koostöörobotite ja lisaseadmete valik. Robotiseeritud töökoha kavandamine ja kasutamine. Koostöörobotite kasutamise tulemuslikkust soodustavad kaasaegsed lahendused (nt digital twins, IoT, plug & produce, AI). Koostööroboti juurutusprojekti olemus ja põhiproblemaatika, riskianalüüs ja tasuvusarvutus.
SIHTGRUPP: Osalema on oodatud ennekõike väikese ja keskmise suurusega töötleva tööstuse (EMTAK C) ettevõtted. Kursus on suunatud tööstusettevõtete juhtidele, tehnikajuhtidele, tootmisjuhtidele, arendusjuhtidele.
Toimumisaeg: 13.märts 2024
Kellaaeg: 10.00 – 17.30
Toimumiskoht: Koolitus toimub Tallinnas ja viiakse läbi eesti keeles. Koolituse toimumise koht: Tallinna Tehnikaülikool, Ehitajate tee 5, Tallinn, ruum U05-302.
PÕHITEEMAD:
- Arengud robotiseerimises
- Koostöörobotid vs tööstusrobotid
- Koostöörobotite rakendusvaldkonnad
- Koostöörobotite ja lisaseadmete valik
- Robotiseeritud töökoha kavandamine ja kasutamine
- Koostööroboti juurutusprojekti olemus ja põhiproblemaatika, riskianalüüs ja tasuvusarvutus
Koolituse edukal läbimisel saavad osalejad teadmised:
- Koostöörobotite olemusest
- Koostöörobotite kasutamisest erinevates rakendusvaldkondades
- Koostöörobotitele põhineva töökoha kavandamisest ja kasutamisest
- Koostööroboti juurutusprojekti olemusest
- Tulemuslikkuse parendamise võimalustest koostöörobotite abil
AJAKAVA:
Kolmapäev 12.märts 2024
1. päev – 8 akad. h
- 10.00 – 10.10 Tervitus ja koolituspäeva ülevaade
- 10.10 – 10.45 Sissejuhatus. Arengud robotiseerimises
- 10.45 – 11.30 Koostöörobotid vs tööstusrobotid
- 11.30 – 11.45 Kohvipaus
- 11.45 – 12.30 Koostöörobotite rakendusvaldkonnad. Praktilise kasutamise olemuse ja vajadus ning otstarbekus
- 12.30 – 13.15 Roboti tehnoloogia. Koostöörobotite ja lisaseadmete valik
- 13.15 – 14.00 Lõuna
- 14.00 – 14.45 Roboti tehnoloogia. Koostöörobotite ja lisaseadmete valik (jätkub). Näited
- 14.45 – 15.30 Robotiseeritud töökoha kavandamine ja kasutamine
- 15.30 – 15.45 Kohvipaus
- 15.45 – 16.30 Robotiseeritud töökoha kavandamine ja kasutamine
- 16.30 – 17.15 Riskianalüüs ja tasuvusarvutus
- 17.15 – 17.30 Kokkuvõte
➠ Koolituse täismahus läbijad saavad IMECC OÜ koolituse läbimise tõendi.
Koolitusele registreerumise tähtaeg on 11.märts 2024.
Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust Jüri Riives, 5010107 (sisulised küsimused) või Kaia Lõun kaia.loun@imecc.ee (korralduslikud küsimused) .
KOOLITAJA TUTVUSTUS:
Jüri Riives (IMECC OÜ) on IMECC OÜ asutaja ning Tallina Tehnikaülikooli professor. Jüri on olnud pikka aega (1999-2009) Eesti Masinatööstuse Liidu juhatuse esimees. Jüril on suur ettevõtluskogemus, ta on ekspert tööstusrobootika, digitaliseerimise, kulusäästliku tootmise (sh Lean) ja tööstuse ärimudelite arenduses.
AIRE teenuste väravaks on ettevõtte digiküpsuse hindamise (DMA) nõustamisteenus, mis aitab kaardistada Sinu ettevõtte tugevused, kitsaskohad ning nende mõju ettevõtte tegevusele. Esmakordselt või kui eelmisest digiküpsuse hindamisest on möödas üle 1 aasta, saab AIRE sihtgrupi ettevõte koolitusele registreerumisega IMECC OÜ’lt DMA nõustamisteenuse vähese tähtsusega abi arvestuses (600€). Peale koolitusele registreerumist saab ettevõte ligipääsu digiküpsuse hindamise keskkonnale.
Koolitusel on oluline eelregistreerimine. Koolitusel osalemise toetust käsitletakse ettevõtete puhul vähese tähtsusega abina (VTA) summas 480€ iga koolitusel osaleja kohta.
Üldiselt kuulutustes standard tekst. Võib muuta, kui kursus on suunatud konkreetselt mõne ametipositsiooni esindajale või olulised edasijõudnu tasemel eelteadmised.